domy góralskie projekty, domki góralskie

Projekty domów góralskich i drewnianych

4 października 2016

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez domy betonowe. Obecnie na szczęście zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi stopniowo rośnie. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest na pewno wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są wykonywane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają i dbają o układ oddechowy.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście budynki przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza Tatrami.

Któremu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego jest wybudowany. Dlatego stawiając na takie wyjście, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty twórcy i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]