Projekty domów – nowoczesne projekty

31 maja 2016

nowoczesne projekty domów

Architektoniczne trendy sprzed lat powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują znacznie bardziej innowacyjne projekty. Mimo, że mnóstwo domów buduje się nadal według projektów rodem z poprzedniej dekady, to wielu klientów decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Gdzie szukać źródeł ich popularności? Czemu warto na wybrać jeden z nich?

Nowoczesne projekty domów – do czego się odwołują?

Nowoczesne projekty domów tworzone są z rozmaitych inspiracji. Większość architektów przyznaje się do oddziaływania XX-wiecznych architektów pracujących w krajach germańskich. Jeśli przeanalizujemy parę projektów z ostatniego okresu, znajdziemy inspiracje dziełami twórców skupionych wokół Bauhausu oraz pokrewnych prądów.

Wyróżniki nowoczesnych projektów domów

Najłatwiej zauważalną cechą nowoczesnej architektury możemy uznać minimalizm i niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na kształcie i to właśnie on nadaje budynkowi określony styl. Dużą uwagę zwraca się także na materiały – największym zainteresowaniem cieszą się zwykły cement, spore szyby oraz deski.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie w mieście?

Wbrew temu, co może niektórym się wydawać, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane nie tylko w zorganizowanych osiedlach domów jednorodzinnych. Tylko umiejętności architekta decydują o tym, czy określony budynek wpisze się w charakter okolicy. Dobrze wziąć pod uwagę rodzaj przeważającej tam zabudowy i podjąć kroki, by włączyć do projektu niektóre z obserwowanych najczęściej elementów.

Dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]