Projekty domów szkieletowych z drewna

27 stycznia 2017

Potrzebujesz przygotować projekty domów szkieletowych? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na http://barteksitarski.pl/projekty.html

Domy szkieletowe, jak łatwo się domyślić, zbudowane są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i składa się ze bali oddzielonych nawzajem o mniej więcej 0,5 m. Drewno musi zawczasu oczywiście zostać właściwie oporządzone – stosuje się po to preparaty grzybobójcze, przeciwko owadom i impregnaty. Zazwyczaj wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, który przed zamontowaniem musi być starannie sezonowany i strugany ze wszystkich boków. Do szkieletu przytwierdzane są deski, a między nimi znajdują się niepalne surowce termoizolacyjne – jak między innymi wełna szklana. Dlaczego więc warto wybrać projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach architekta?

Z jakich względów warto zamówić projekty domów szkieletowych?

Inwestorzy, dla których najważniejszy będzie czas budowy, z pewnością będą zadowoleni z tego, iż projekty domów szkieletowych gwarantują jej szybkie sfinalizowanie. Zwykle są one bowiem budowane zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie są zależne od warunków pogodowych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy też gwarancję, iż do ogrzewania obiektu będzie zbędna duża ilość ciepła, co w połączeniu z ich solidnością sprawia, że koszty eksploatacji są stosunkowo małe. Powinniśmy wiedzieć również o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe są w stu procentach bezpieczne dla przyrody.

Który architekt stworzy projekty domów szkieletowych?

Podczas wyboru architekta najważniejsze będą niewątpliwie projekty domów szkieletowych, jakie wykonał do tej pory. Żeby dowiedzieć się, czy jego sposób projektowania nam odpowiada, musimy tylko odwiedzić jego witrynę i poznać jego uprzednie realizacje, a jeśli się nam one spodobają – skontaktować się z autorem, celem uzgodnienia dalszych szczegółów inwestycji. Nie należy natomiast sugerować się tylko ceną budowy domu – to przecież wydatek na parę pokoleń.

Dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]