Rodzaje akcesoriów szalunkowych

22 lutego 2023

Sprawdź, gdzie kupić akcesoria szalunkowe, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]