Rodzaje kątowników nierdzewnych

25 kwietnia 2017

Dowiedz się więcej o kątownikach nierdzewnych na https://metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-NIERDZEWNE-HUTNICZE/13

Kątowniki są wymieniane wśród najistotniejszych wyrobów hutniczych. Znajdują wiele zastosowań – spotyka się je na budowach, podczas remontów lub w piwnicach miłośników prac ręcznych. Aby jednak zaspokoiły konkretne oczekiwania, muszą być solidne i dość lekkie. Te cechy powodują, iż budowla wykonana z kątowników nie przewróci się i bez trudu zniesie różne wstrząsy. Jak zatem stwierdzić, czy dany produkt okaże się wystarczający? Gdzie możemy je spotkać?

Wytrzymałe kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym surowcem do produkcji kątowników okazuje się stal nierdzewna. Czemu najlepiej wybrać właśnie kątowniki nierdzewne? W szczególności ze względu na wytrzymałość cechującą ten materiał – wytrzymają więcej od elementów wykonanych z pozostałych stopów. Jest z tego względu, że nie korodują, zatem nawet po latach mają identyczne parametry. Kątowniki nierdzewne cechują się także małą rozszerzalnością termiczną, co zwiększa bezpieczeństwo ich eksploatacji w czasie skwarów i chłodów.

Kątowniki nierdzewne – zastosowania

Kątowniki nierdzewne okazują się naprawdę funkcjonalne. Stosuje się je na budowach, gdzie są kluczowym elementem okien i barierek. Profile oraz kątowniki nierdzewne są także używane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Poza tym z uwagi na to, że są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy budowaniu scen lub wież, a poza tym szkieletów dużych namiotów. Specjalne kątowniki możemy także stosować do montażu półek – stworzone do tego modele nierzadko mają ciekawe dekoracje.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]