Sklep z płytkami elewacyjnymi

12 czerwca 2017

Płytki elewacyjne to idealny sposób na zmianę wyglądu danego domu. Są bowiem bardzo łatwo dostępne, a ich montaż nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic zatem dziwnego, że ostatnimi czasy to akurat one są najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne znajdziemy na rynku? Jakie z nich w danym wypadku okażą się najkorzystniejszym wyjściem?

Cegłopodobne płytki elewacyjne

To najlepsze zastępstwo dla cegły licówki – są wszak od niej dużo mniej kosztowne, ale też łatwiejsze przy zakładaniu. Odpowiednio dobrane cegłopodobne płytki elewacyjne są bardziej solidne – bez problemu znoszą upływ czasu oraz nie straszne im są grzyby lub wilgoć.

Kamienne płytki elewacyjne

Są nieco droższe od płytek cegłopodobnych, jednak służą dłużej oraz są wytrzymałe na pęknięcia. Płytki elewacyjne wytworzone ze skały najlepiej sprawdzają się w domach wzniesionych w nowoczesnym stylu.

Dlaczego warto postawić na płytki elewacyjne?

Założenie płytek elewacyjnych nie stanowi większego problemu – z tego powodu właściciele domów wolno stojących często wybierają je w czasie prac wykończeniowych. Następną zaletą takiego materiału okazują się niewielkie koszty – dzięki nim zmiana wizerunku domu okazuje się o wiele tańsza, niż w przypadku innych metod.

Płytki elewacyjne – jak dużo wydamy?

Koszty kupna płytek elewacyjnych są zróżnicowane i zależne są przede wszystkim od materiału, z którego są wykonane. Za metr kwadratowy płytek glinianych zapłacimy w granicach dwudziestu zł, jednak te wyprodukowane ze skały mogą osiągać cenę aż 100 PLN.