Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem ma ogromne znaczenie

26 października 2016

Decydując się na kupno nieruchomości od dewelopera nie można zapominać o odbiorze technicznym. To jeden z naprawdę istotnych etapów zakupu wyśnionych „czterech ścian”, który chroni nas przed całym mnóstwem niemałych kłopotów. Co to jest odbiór techniczny? O czym nie wolno zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Odbiór techniczny własnych czterech ścian polega na dokładnym sprawdzeniu zgodności wykonania mieszkania z umową, którą zawarto z deweloperem. Uwagę należy zwrócić też na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem, polskimi standardami i regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości ma służyć przede wszystkim kontroli czy w mieszkaniu nie znajdują się najróżniejsze defekty konstrukcyjne i usterki. Na drodze sprawdzenia mieszkania odkryć można różne niedociągnięcia zakończonych robót. Defekty spotykane bardzo często to: nieprawidłowo rozmieszczona elektryka, brak poziomu murów, odklejające się tapety, nierówne wylewki, a także odpadający tynk. Wszystko to sprawia, że w mieszkaniu wykonać należy wiele dodatkowych prac, które w wielu wypadkach rodzą spore koszty, a przy tym odsuwają w czasie moment wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj pomoc specjalistów

By mieć pewność, że stan techniczny zakupionego lokalu jest zgodny z umową deweloperską, projektem architektonicznym oraz obowiązującymi w naszym kraju normami, dobrze jest zdecydować się na pomoc fachowych firm, które prowadzą działalność w sposób całkowicie niezależny. Zatrudniają one specjalistów świetnie znających się na pracach remontowych i budowlanych. Sprawdzenie mieszkania pod kątem prawidłowości wykonania prac nie zajmuje tego typu osobom dużo czasu, a równocześnie prowadzone jest to z wielką dokładnością. Decydując się na ich pomoc mamy pewność, że mieszkanie będzie dokładnie obejrzane, a drobne nawet usterki – zidentyfikowane.