Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

23 grudnia 2020

Dowiedz się, gdzie nabyć szalunki Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Głównie stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one konieczne do tego, by właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na drzwi, bramy i okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki z drewna, metalu bądź sklejki

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami albo desek drewnianych, którą można wykorzystać ponownie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednak ciężki – większa część inwestorów i wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Na ogół jednakże korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą głowice ze aluminium bądź stali, narożniki, belki i łączniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa często parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które zwykle świadczą inne usługi i inwestorów, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszystkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku byłby zupełnie nierentowny . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]