Szukasz nieruchomości w Katowicach? Zapamiętaj te informacje

22 maja 2016

Rynek nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych miastach rośnie bardzo szybko. Od pozostałych regionów Górny Śląsk odróżnia jednak to, iż dość niezbyt chętnie wybierane okazują się lokale od dewelopera – ludzie z tego miasta dużo częściej kupują mieszkania z drugiej ręki. Z uwagi na to, że w aglomeracji katowickiej mieszka wiele osób, warto przeanalizować dokładnie tamtejszy sektor nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje kilkadziesiąt biur pośredników, a zgromadzone przez nich dane są istotnym źródłem wiedzy o preferencjach ludzi tego obszaru.

Które nieruchomości w Katowicach są najpopularniejsze?

Z uwagi na dużą liczbę ludzi, najpopularniejsze nieruchomości w Katowicach to rzecz jasna lokale w blokach – zwłaszcza te z rynku wtórnego. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, szczególnym uznaniem cieszą się te znajdujące się w centrum miasta oraz osiedlach z największą liczbą ludności. Koszty zakupu metra kwadratowego przeciętnego mieszkania z drugiej ręki wahają w granicach 3500 PLN, natomiast nowego – około 5.

Gdzie znaleźć nieruchomości w Katowicach?

Do paru lat osoby chcące sprzedać lub kupić nieruchomości w Katowicach wybierały głównie na pomoc specjalistycznych pośredników. Dziś zazwyczaj wchodzą do internetu, gdzie działają strony, na których można opublikować anonse dotyczące nieruchomości w Katowicach. Ich zaletą okazuje się zarówno spora liczba ofert, jak i funkcjonalność – interesujące nas ogłoszenia znajdziemy z ich użyciem bez żadnych trudności.