W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

24 października 2016

Produkty Peri zamówisz na abcszalunki.pl

Szalunki to to forma tymczasowa, którą na ogół robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można także efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają więc bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]