Wałki nierdzewne prowadzące

19 lutego 2017

Jeśli chcesz kupić wałek nierdzewny, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/hybogzk

W budownictwie szczególnie istotna okazuje się solidność wykorzystywanych surowców. To z tego powodu budowlańcy tak często sięgają po stal nierdzewną – jest to bowiem surowiec naprawdę wytrzymały, a przy tym dość lekki. Duże znaczenie mają także jej walory estetyczne – domieszka chromu sprawia, że świetnie zdaje też egzamin jako materiał do detali zewnętrznych. Ze stali antykorozyjnej produkuje się najróżniejsze elementy, jednak najczęściej stosowane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w architekturze? Do czego wykorzystywane są podobne produkty?

Wałek nierdzewny – zalety

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie wybierany przez inżynierów głównie ze z uwagi na jego solidność. Produkowany jest z domieszką chromu, co powoduje, iż nie rdzewieje także przy ciągłej styczności z wilgocią. Poza tym sporo produktów tego typu jest wytrzymała na działanie żrących substancji, dzięki czemu mogą być stosowane również w ekstremalnych sytuacjach.

Wałek nierdzewny – przykłady użycia

Ze względu na ogromną wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Wałki tego rodzaju najczęściej stosowane są w budownictwie, ale użycie tych produktów nie sprowadza się tylko do tego. Są wykorzystywane także w motoryzacji, meblarstwie i pozostałych sektorach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny są też używane przez inżynierów hydrotechniki – kontakt z wilgocią nie powoduje wszak ich rdzewienia.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]