Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

13 listopada 2016

Znajdź okna drewniane na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez lata były najchętniej stosowanym typem okien. Następnie zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z plastiku, ale obecnie na powrót doceniamy ich zalety. Odpowiednio wykonane i serwisowane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć znacznie więcej lat niż okna plastikowe, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie okaże się konieczne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych modeli. Kiedy zatem powinniśmy ich użyć? Z czego są produkowane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Dziś najczęściej stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz i słońce, wytwórcy okien nierzadko wybierają drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę droższe, ale warto zaznaczyć, iż wymagają mniej intensywnych napraw oraz łatwiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla dużej liczby klientów ich dobrą stroną okazuje się też fakt, że często prezentują się korzystniej niż te wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą w porównaniu z nimi mniej kosztowne, zaś sprawują się równie dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są też stosowane w czasie rewitalizacji zabytkowych posesji. Użycie pozostałych surowców będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również dotkliwymi mandatami.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]