Wydajny system nawierzchni kortów tenisowych

30 czerwca 2016

Utwardzane korty tenisowe to jeden z najpopularniejszych obiektów tego typu. Właśnie na nich rozgrywane są takie turnieje jak US Open. Nawierzchnia ta jest także lubiana przez zwykłych tenisistów, co jest skutkiem w szczególności dużej prędkości odbicia piłki i niedużego odbicia. Podłoże podobnych kortów zwykle wykonywane jest z żywic akrylowych – gwarantuje więc dużą odporność na ścieranie oraz świetne warunki do gry. Jednym z najpopularniejszych systemów podłoża do akrylowych kortów okazuje się Tennislife, który ma rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego dobrze go wybrać?

Technologia twardych kortów tenisowych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której podstawą są żywice akrylowe. Oprócz tego wykorzystywane są też specjalne barwniki, które gwarantują wysoką wytrzymałość na ścieranie. Żeby jednak Tennislife był efektywny, musi być odpowiednio położony – należy oczyścić spodnie warstwy oraz poprawnie zaaplikować żywice. Pewne umiejętności będą również niezbędne do konserwowania w ten sposób wylanej powierzchni – z tego względu trafionym wyjściem okaże się zlecenie tego zaufanej firmie.

Tennislife – nie tylko na korty

Warto jednak wspomnieć, że korty to nie jedyne miejsce, gdzie możemy zauważyć Tennislife. Ze względu na dobre właściwości system ten jest wykorzystywany jest również na boiskach do koszykówki. Doskonale sprawdza się również jako nawierzchnia kortów do badmintona lub squasha oraz innych obiektów rekreacyjnych.