Wynajem kontenerów na gruz

4 maja 2017

W czasie remontów niestety nie sposób uniknąć kłopotów z odpadami. Składowanie go bez pojemnika nie jest najlepszym pomysłem – szczególnie, kiedy chodzi o jego następne usuniecie. O wiele rozsądniej zrobimy wynajmując kontener na gruz – usunięcie odpadów budowlanych będzie przez to naprawdę łatwe, zaś koszt takiej usługi tylko nieznacznie zwiększy związane z remontem rachunki. Gdzie jednak się skierować, by wypożyczyć kontenery na gruz?

Wynajem kontenera na gruz

Wynajem kontenerów na gruz proponują firmy zajmujące się wywozem odpadów. Ich wyszukanie nie powinno przysporzyć nam dużych trudności – w każdej miejscowości działa bowiem co najmniej kilka podobnych firm. Po skończonym remoncie, firma wypożyczająca nam kontener na gruz usunie pojemnik wraz z gruzem. Warto wspomnieć, iż w przypadku mniej poważnych remontów – choćby kuchni lub innych niezbyt dużych wnętrz – możemy wypożyczyć także specjalne worki do przechowywania odpadów.

Koszty wynajmu kontenera na gruz

Koszty wynajmu kontenerów na gruz bywają naprawdę różne – wpływa na nie między innymi objętość kontenera. Ta może natomiast wynosić od dwóch metrów3 w przypadku worków aż do dwudziestu metrów, gdy mowa o kontenerach przeznaczonych na duże budowy. Poza tym musimy przygotować się też na to, że za kontener na gruz więcej zapłacimy w sporych miejscowościach – jego wynajem okazuje się bowiem znacznie mniej kosztowny na wsi albo w miasteczkach.