Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

14 czerwca 2016

Nie czekaj! Sprawdź jedyną taką ofertę! Wynajem szalunków w najlepszej cenie.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale można zaobserwować także wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie również troska o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się warto natomiast skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]