Zalety nowoczesnego asfaltu

1 października 2016

Asfalt to jeden z materiałów najchętniej wykorzystywanych przez specjalistów drogowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego – ma mnóstwo plusów, które odróżniają go wśród pozostałych materiałów. Dobrze wylany jest bardzo gładki, a to pozytywnie rzutuje na wygodę poruszania się po zbudowanych z jego pomocą drogach. Warto powiedzieć również o jego niezawodności – nowoczesny asfalt wytrzyma niskie temperatury, upały, deszcze i wzmożony ruch. Innowacyjne technologie bitumiczne nie przysparzają trudności przy aplikacji, a większość z nich nie potrzebuje też rozgrzania.

Nowoczesny asfalt Safegrip

Dzisiejsze masy asfaltowe są zarówno górną warstwą dróg, ale również oddzielają podkłady od wilgoci oraz innych niebezpiecznych warunków. Jedną z nich jest asfalt Safegrip, który chroni dolne poziomy jezdni przed erozją oraz zapewnia przyczepność we wszystkich sytuacjach. Asfalt ten wykorzystywany jest nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin również na wszelkiego rodzaju wiaduktach, ścieżkach rowerowych czy spacerowych. Co ważne, możemy używać go również na podjazdach, osiągających nawet do 45% nachylenia.

Rubi-Joint – asfalt do dylatacji

Na kładkach lub parkingach powinniśmy pamiętać o dylatacjach, które zamortyzują ograniczą i tym samym zagwarantują bezpieczeństwo korzystających z nich pasażerów. Żeby jednak odizolować podkłady drogi, należy stosować na nich właściwy asfalt. W grupie takich nawierzchni na uwagę zasługuje na przykład technologia Rubi-Joint – znakomicie pochłania wstrząsy poziome i pionowe.