ABC leasingu ciężarówki

20 września 2016

Pojazd dostawczy okazuje się dla większości przedsiębiorstw po prostu najważniejszy. Niewielkie przedsiębiorstwa będą mieć z jego kupnem duże problemy – ceny będą bowiem ogromne, a to szczególnie dotknie przedsiębiorstwa potrzebujące paru samochodów. Dlatego przedsiębiorcy chętnie stawiają na leasing ciężarówki – za niższą niż rata kredytu cenę mogą dzięki temu eksploatować pojazd, zaś po wygaśnięciu umowy zwyczajnie zwrócić go bankowi. Na czym zatem polega to rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę przy zawarciu umowy na leasing ciężarówki?

Plusy leasingu ciężarówki

Leasing ciężarówki odbywa się według podobnych zasad, co inne rodzaje takich umów. Jego zaletą jest na pewno mniej złożona procedura – żeby otrzymać zgodę na leasing ciężarówki, musimy złożyć mniej dokumentów niż w razie starań o pożyczkę bankową. Leasing ciężarówki jest chętnie wybierany przez przedsiębiorstwa transportowe również ze względu na finanse – pozwala na ograniczenie odprowadzanych danin państwowych. Ważne będzie także to, że po wygaśnięciu umowy, możemy zwrócić ciężarówkę i otrzymać inny pojazd.

Leasing ciężarówki – o czym pamiętać?

Leasing ciężarówki będzie rzeczywiście korzystny jedynie wtedy, kiedy zdecydujemy się na umowę dostosowaną do konkretnych oczekiwań. Jej wyszukanie potrafi jednak okazać się przyczyną poważnych problemów – szczególnie, że musimy wiedzieć, iż wiele ofert opłacalnych jest tylko pozornie. Jak je rozpoznać? Warto powierzyć to specjaliście.