Co trzeba wiedzieć o polisolokatach

12 maja 2016

Mamią wysokim zyskiem, jednak rzadko okazują się dobrym rozwiązaniem. Polisolokaty są ostatnio dużym problemem. Skąd bierze się dobrą opinię owych produktów? Jako produkt będący ubezpieczeniem, umożliwiają uniknięcie 19% podatku od lokat, co bardzo zwiększa korzyści klienta. Pozostałe plusy? Ciężko stwierdzić, gdyż zwiedzeni zyskiem inwestorzy źle pamiętają umowę z bankami proponującymi polisolokaty.

Uważaj na polisolokaty

Warto nie zapominać, że polisolokaty wiążą się nie tylko z możliwością wypracowania sporego zarobku, ale także jeszcze poważniejszym niebezpieczeństwem. Ze względu na to na to, że są to produkty ubezpieczeniowe, w razie upadłości instytucji rekompensatę wypłaci nam nie Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a jego ubezpieczeniowy odpowiednik. Oznacza to, że nie otrzymamy całości pieniędzy – maksymalnie mniej więcej 75 tysięcy złotych. W razie polisolokat częste są też umowy, które wprowadzają inwestora w błąd oraz narażają na poważne straty. Są one opracowane w taki sposób, iż z odróżnieniem oszukańczych zapisów trudności miewają także profesjonalni finansiści.

Sądy o polisolokatach

Nie może zatem zaskakiwać, że część klientów chce zerwać kontrakt, unikając jednocześnie płacenia sporej przecież sankcji. Co istotne, ostatnimi czasy sądy znane są z orzeczeń korzystnych dla pozywających, uznając polisolokaty za produkty nieopłacalne dla inwestora. Warto dodać, iż na rynku funkcjonują już radcy świadczący pomoc dla osób oszukanych przez polisolokaty.