Czy warto sięgnąć po leasing naczep?

29 maja 2016

W obecnych czasach, firmy transportowe nie muszą od razu nabywać kosztownych pojazdów oraz naczep, które pozwalają na komponowanie zespołów pojazdów i przewożenie większej ilości towarów lub produktów. Są bowiem znacznie skuteczniejsze sposoby na uzyskiwanie naczep, tym bardziej, że nawet przy usługach przewozowych, są one niezbędne raczej rzadko. Zazwyczaj, w takich sytuacjach, doradza się klientom skorzystanie z leasingu naczep.

Leasing naczep – na czym polega ten rodzaj finansowania?

Leasingiem zwiemy formę umowy cywilno-prawnej, umożliwiającą na pożyczanie lub też udostępnianie konkretnej maszyny klientowi przez ustalony z góry okres czasu. W podobnej umowie określone są nie tylko kwoty, jakie klient będzie musiał opłacić za leasing naczepy, lecz także warunki, na podstawie których może korzystać z urządzenia. Strona, od której będzie wypożyczony sprzęt, może więc zaznaczyć, że nie życzy sobie, żeby klient odpłatnie użyczał ich sprzęt osobom trzecim. Mogą też zostać określone grzywny umowne, które klient byłby zobowiązany zapłacić, gdyby nie dotrzymał umowy, przykładowo poprzez nieoddanie naczepy w określonym terminie czy też spowodowanie zniszczenia przedmiotu leasingu.

Dlaczego warto wybrać leasing naczep?

Leasing naczep jest wskazywany, ponieważ pomaga ograniczyć wydatki ponoszone na prowadzenie działalności. Przyczep jest co najmniej kilka różnych gatunków – dzieli się je w zależności od pojemności oraz rodzaju transportowanych surowców. Może dojść do sytuacji, że w danym okresie będziemy potrzebować naczepy w konkretnym rozmiarze, a następnym razem będzie niezbędna naczepa o większej pojemności. Właśnie z tego powodu warto pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów, którzy określą, jaki leasing naczep będzie najkorzystniejszy dla naszego przedsiębiorstwa, a to umożliwi zawarcie umowy zadowalającej obie strony. Nie ma przecież nic gorszego, niż nieodpowiednio dopasowanie naczepy. W przypadku takiego nietrafionego kupna, firma transportowa byłaby wyjątkowo ograniczona.