Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

27 października 2023

Jeśli szukasz sztabek złota, koniecznie sprawdź https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Umieszczanie pieniędzy na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest obecnie tak zyskowne jak jeszcze kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i większa świadomość, że nie zainwestowane środki przynoszą zysku spowodowały, że szukamy sposobów, które umożliwią naszym finansom przynosić z czasem dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Sztaba złota to inwestycja na kilka lat

Od razu wypada stanowczo zaakcentować, że lokata finansów w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie ulega większym i mniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nieraz podwyższa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast można dostrzec, iż wraz z upływem lat idzie ona w górę. Czemu tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu był on środkiem płatniczym, współcześnie jest szeroko stosowany w medycynie, elektronice oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota jest nieustające i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego m.in. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo radia CB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w najbliższych latach ta tendencja nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – odlewane w licznych rozmiarach

Słuchając o inwestycji oszczędności w sztaby złota większość osób z miejsca uzna, iż to nie dla nich, przez duży koszt. Jednak sztabki złota występują w wielu rozmiarach, tym samym zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te malutkie sztabki są wręcz wyśmienitym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał nierzadko kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g oraz 1 kg. Warto jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto po znacznie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem należy kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na niewielkie kawałki.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]