Jak duży może być kredyt gotówkowy?

10 lutego 2018

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można uzyskać tak nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się formą pokrycia większych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna suma to nawet sto tysięcy PLN, jednak osoby o największych dochodach – między innymi prawnicy – mogą uzyskać aż pięćset tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, przez co pieniądze otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że nietrudno wówczas o błędy, których efektem są najczęściej poważne finansowe kłopoty. Z tego powodu skorzystanie z danej oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując tak odsetki, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem na pewno będą zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.