Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

16 lutego 2021

Uważasz, że nie natkniesz się w Internecie na kantor internetowy dla siebie? Myślisz się! Wejdź na https://tinyurl.com/y5hfj55z .

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w szybko zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłej doby. Drugim i bardzo ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie komfort w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz ogromną wolność w zarządzaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich również osoby spłacające pożyczki w walucie obcej oraz osoby zatrudnione czy też uczące się poza granicami Polski. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]