Kasy fiskalne

5 czerwca 2016

Według obowiązującego prawa, każdy prowadzący działalność handlową albo usługową, powinien wręczać wszystkim kontrahentom paragonów i posiadania kasy fiskalnej. Szczęśliwie urządzenia tego rodzaju nie są drogie, natomiast różnorodność ich wersji pozwala dobrać kasę zarówno do wielkopowierzchniowego marketu, jak i dla taksówkarza. O czym jednak nie możemy zapominać przy ich zakupie? Jak znaleźć kasę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Klasyfikacja kas fiskalnych

Kasy fiskalne sprzedawane są w najróżniejszych wersjach. Te najmniej złożone, czyli kasy jednostanowiskowe są idealne dla małych firm oraz restauracji. Rozwiązaniem najlepszym dla osób z niezbyt grubym portfelem okażą się natomiast drukarki fiskalne – maszyny, które po prostu drukują paragony we współpracy z aplikacją fiskalną działającym na każdym komputerze. Kasy wielostanowiskowe będą najodpowiedniejsze w wielkopowierzchniowych sklepach oraz sieciach sklepów, zaś kasy przenośne staną się najlepszym rozwiązaniem dla kierowców, lekarzy oraz osób zajmujących się handlem obwoźnym.

Kasy fiskalne – rodzaj drukarki a liczba klientów

Nie zapominajmy, iż kasy fiskalne generują pewne koszty użytkowania współpracujących z nimi urządzeń. Sporo zapłacimy za korzystanie z drukarki – koszty w tym przypadku wytwarza nie tylko zmiana pojedynczych rolek, ale także samo drukowanie. Jeżeli więc spodziewamy, iż z naszych usług skorzysta sporo osób, najlepszym wyjściem będzie zakup drukarki igłowej, która jest najtańsza w eksploatacji.