Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

13 stycznia 2018

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, gotówkowy i mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.