Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

23 lutego 2018

Jak wiadomo, przed udzieleniem nam pożyczki, bank dokładnie sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy. Co więc kryje się pod tym pojęciem? Które czynniki są najważniejsze? Jak łatwo się domyślić, najistotniejsza okazuje się z pewnością wysokość naszych przychodów. Analizując zdolność kredytową, bank skontroluje także to, czy regularnie je otrzymujemy oraz ustali ich pochodzenie. Istotny będzie też wiek kredytobiorcy, ilość osób w gospodarstwie domowym oraz to, czy w porę spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania – to ostatnie ma zazwyczaj kluczowe znaczenie. Porównując to z wysokością kredytu i ilością rat, bank decyduje, czy mamy możliwość go bez utrudnień uregulować. Co jednak, jeżeli kredyt nie będzie nam udzielony?

Kredyt bez historii kredytowej – kto na tym skorzysta??

Na największe trudności powinni przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna. Z tym, że kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się także emeryci. Odmowa banku nie zawsze jest jednak impulsem ku temu, żeby wybrać usługi parabanków. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem będzie bowiem znalezienie kredytu bankowego, który będzie osiągalny bez dopełnienia rygorystycznych warunków.

Kredyt bez historii kredytowej – kto doradzi?

Niektóre banki mają warunki mniej restrykcyjne niż pozostałe. Znalezienie oferty dostosowanej do naszej zdolności bywa jednak naprawdę problematyczne. Z tego powodu w takich sytuacjach warto poprosić o pomoc specjalistę. Doradca finansowy pomoże znaleźć najlepszą ofertę i poinstruuje, jak uniknąć błędów. A te, jak łatwo się domyślić, mogą przynieść tragiczne konsekwencje, ponieważ problemy ze spłatą pierwszego kredytu zazwyczaj są problemem w uzyskaniu następnych.