Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

17 lutego 2018

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.