Kredyty bez zdolności kredytowej – czy można je otrzymać

12 grudnia 2017

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje spora liczba osób, które nie mogą wziąć kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje bankowe najczęściej mają własne warunki, na podstawie których przyznają kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne zasady, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już jakieś kredyty. Dotyczy to również osób o niewielkich zarobkach bądź nieposiadających umowy o pracę. Oczywiście kredytu nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z usług pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.