
Leasing ciągników siodłowych – praktyczny poradnik
16 maja 2016Bardzo popularną formą zapewniania urządzeń dla przedsiębiorstwa jest leasing. Nie dysponując własnymi środkami finansowych, można w szybki sposób zdobyć samochody lub sprzęty elektroniczne potrzebne do dynamicznego rozwoju biznesu. Wśród propozycji banków znajduje się też leasing ciągników siodłowych. Przyjrzyjmy się bliżej narzędziom leasingu i sprawdźmy w jakich celach może się przydać.
Leasing ciągników siodłowych – jak rozliczać podatki
Leasing ma różne oblicza. Do najczęściej stosowanych należy z całą pewnością leasing finansowy, po którego zakończeniu pojazd staje się naszą własnością. Równie popularny jest leasing usługowy. Rozbieżności między pojedynczymi rodzajami leasingu polegają też na sposobach rozliczania opłat. W licznych przypadkach do kosztów przedsiębiorstwa można wrzucić wyłącznie część kwoty, a czasami całe raty. Rozbieżności polegają też na sposobie odprowadzania podatku VAT – przy leasingu operacyjnym zobowiązania te są doliczane do poszczególnej raty, zaś przy kapitałowym – podatek trzeba ponieść od razu. Podobnie wygląda kwestia leasingu ciągników siodłowych. Tutaj w głównej mierze od wariantu finansowania pojazdu zależy to, czy stanie się on naszą własnością, jak również sposób, w jaki będziemy rozliczać konkretne raty.
Leasing ciągników siodłowych – doskonała inwestycja w sprzęt
Bez specjalistycznych ciągników siodłowych rozwój spółek transportowych może być znacznie zahamowany, a nawet generować wysokie straty. Nie każda firma ma jednak własne środki, które może zainwestować w zakup urządzeń. Służbowe to spory wydatek, jednak z ich pomocą można wypracować większe zyski i prężnie działać. Wówczas pomagają sprawdzone instrumenty finansowe, dzięki którym spółka może prężnie prosperować. Poszukując oferty warto zdać się na doświadczenie specjalistów, którzy doradzą, jak podjąć właściwą decyzję.