Leasing maszyn – dlaczego jest lepszy od kredytu?

29 sierpnia 2016

Wielu biznesmenów nie jest w stanie kupić sprzętu potrzebnego do prowadzenia firmy. Pożyczka często nie jest dobrym pomysłem – po uregulowaniu wszystkich rat nierzadko wszak bywa tak, iż kupione akcesoria trzeba odnowić lub kupić kolejne. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy – szczególnie początkujący – chętniej decydują się na leasing. To rodzaj stosunku cywilno-prawnego polegający na udostępnieniu określonego dobra. W czasie trwania leasingobiorca zobowiązany jest płacić raty, ale ich ostateczna wysokość jest na szczęście mniejsza niż w przypadku pożyczki.

Zasady leasingu maszyn

Leasing zwykle kojarzony bywa z autami i rzeczywiście szczególnie wielu przedsiębiorców decyduje się kupić dla firmy wozy tą metodą. Nie znaczy to oczywiście, iż leasing pozwala na sfinansować wyłącznie kupna auta. Dzięki tej metodzie, firmy są w stanie bowiem zaopatrzyć się również w pozostałe niezbędne sprzęty – maszyny drukarskie czy obrabiarki, akcesoria dla biura, itp. Leasing maszyn trwa najczęściej od roku do 6 lat.

Leasing maszyn – który będzie najlepszy?

Wyszukanie leasingu maszyn potrafi okazać się równie problematyczne, co znalezienie korzystnego kredytu. Z tego powodu przeglądając propozycje warto zapytać o pomoc doradcę finansowego. Nie zapominajmy, iż pozornie opłacalne leasingi mogą być tymi najdroższymi – zwłaszcza, kiedy szukamy leasingu na długi czas. Dzięki wskazówkom doradcy bezsprzecznie zaoszczędzimy, co dla przedsiębiorstw jest przecież zdecydowanie najważniejsze.