Mass collect i możliwości jakie daje

28 stycznia 2021

Czym jest mass collect? Więcej na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo dość prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek nierzadko wynikających w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie spływu należności – o atutach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją między innymi mBank i niektóre banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie wystawia mniej niż stu faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]