Wymiana i cena kasy fiskalnej

31 maja 2016

Większość sklepów, które prowadzą sprzedaż musi posiadać kasę fiskalną. Na rynku znajdziemy wiele modeli tych urządzeń, od prostych po bardziej skomplikowane. Przyjrzyjmy się w takim razie na co zwrócić uwagę wybierając kasę fiskalną.

Cena kasy fiskalnej – dla taksówkarza i kosmetyczki

Kasy fiskalne wymagane są w sklepie spożywczym, u weterynarza, w piekarni, galerii handlowej – czyli wszędzie tam, gdzie przyjmuje się pieniądze. Oczywiście kasy mają różne przeznaczenie, inne rodzaje spotkamy u taksówkarza, a inne w przychodni. Tanie kasy, których cena zaczyna się od 700 zł, przeznaczone są do użytku przenośnego. To drobnych rozmiarów urządzenia, które posiadają wzmocnioną konstrukcję, porządną baterię, funkcję zdalnej komunikacji oraz podłączenia do ładowarki samochodowej. Mała kasa fiskalna jest odpowiednia dla przedstawicieli handlu obwoźnego, radców prawnych oraz saloników prasowych. Jeśli chodzi o większe firmy – zaleca się korzystanie z kas fiskalnych bardziej zaawansowanych technologicznie. Ceny zaczynają się od 1200, a kończą na 1500 zł. Sprzęty te charakteryzują się bezawaryjnością, mają podświetlane wyświetlacze, tzw. klawisze szybkiej sprzedaży, zdefiniowanie waluty głównej oraz nowoczesne podzespoły.

Cena kasy fiskalnej – modele zaawansowane technicznie

W przypadku hipermarketów i dużych hurtowni zaleca się wykorzystywanie wydajnych kas, zapewniających na przykład automatyczną kopię wydruku, wykonywanie dokładnych raportów, niezawodną kartę sieciową oraz obsługę obcych walut. Koszt kasy fiskalnej oscyluje w granicach 1400 a 2000 zł. Używają ich również apteki, jubilerzy, a kasjerzy mogą korzystać z wyszukiwania asortymentu po nazwie. Nie zapominajmy, że kasy fiskalne muszą podlegać wymianie w przypadku zakończenia okresu jej użytkowania, co wiąże się z dodatkową opłatą. Konkurencyjne ceny gwarantują profesjonalne serwisy.