Biuro rachunkowe – rozwiązanie dla małych firm,

1 grudnia 2016

Kierowanie własną firmą to skomplikowane zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników. Pominięcie któregokolwiek z nich może zakończyć się ogromnymi problemami. Pośród tych bardzo ważnych wymienić powinno się księgowość, zatem bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie własnego wydziału do spraw księgowości. Tymczasem dużo lepszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie jest żadną trudnością.

Jakiego typu usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające aktualnie na terenie naszego kraju posiadają naprawdę pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową i kadrową. Są w stanie reprezentować firmę przed US, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy GUS. Sporządzają różnorodne sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi także rejestracja spółek i ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych rozszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, np. poprzez opracowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie oddziału księgowego nie jest wyjściem korzystnym. Znacznie lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, a więc właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie zalecane w wypadku niewielkich fundacji, stowarzyszeń czy firm, gdyż jest to naprawdę bardziej opłacalne , a ponad to przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Obecnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższym poziomie nie jest problemem.

Dane adresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]