catering świąteczny kraków

Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

7 lutego 2022

Koniec grudnia to czas, który spędza się z reguły wraz z rodziną, jednakże obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Częstokroć załoga firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc osobiście przygotowane dania, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest wydajny. Aby zatem pomóc sobie przy przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na wigilijnym stole muszą stać tradycyjne świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z karpia lub pstrąga, a także staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa grzybowa. Nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które najczęściej spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Wypada również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy kutię z miodem, makowiec lub puszysty sernik.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z załogą menu

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie należy zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić datę spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie prawdopodobnej liczby uczestników imprezy, a tym samym pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Warto omówić z zatrudnionymi menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, bądź są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]