Co oferuje biuro rachunkowe?

8 czerwca 2016

biuro rachunkowe Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich szefowie często nie potrafią sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, iż skutkiem możliwych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty usług najczęściej oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci uzyskali właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]