Co powinien umieć DJ- na wesele?

16 sierpnia 2016

Przed laty nie potrafiliśmy wyobrazić sobie ślubu bez zespołu. Nasze upodobania rzecz jasna wciąż się zmieniają, zaś dziś częściej wybieramy dobrego DJ-a. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, bowiem wybór DJ-a na wesele ma wiele plusów. Najważniejsza z pewnością jest pewność co do tego, iż na imprezie zabrzmi muzyka wybranych artystów w najlepszych aranżacjach. DJ na wesele okaże się również najlepszym wyjściem dla tych klientów, którzy chcą zapłacić za kompleksową usługę – oferta DJ-a zwykle zawiera również pracę lamp oraz konferansjerkę. Jak jednak wybrać DJ-a na wesele?

Muzyczna wiedza DJ-a na wesele

Właściwy DJ na wesele powinien być obeznany z muzyką różnorodnych odmian – nie zaś wyłącznie tą, która często odtwarzana jest na ślubach, bo preferencje małżeństw są wszak naprawdę różnorodne. Ważne jest to, by był w stanie dopasować muzykę do atmosfery przyjęcia, jego gości oraz pory. Niezbędna będzie również wiedza dotycząca obsługiwania konsolety – by muzyka odpowiednio brzmiała, musi właściwie skalibrować poszczególne parametry wzmacniaczy.

DJ na wesele – co poza muzyką?

Pamiętajmy, że DJ- na weselu nierzadko występuje jako konferansjer. Przed wybraniem konkretnej oferty bezwzględnie dowiedzmy się więc, jak DJ sprawdza się w tej roli – zwróćmy uwagę na swobodę mówienia i jego kulturę osobistą. Dobry DJ na wesele powinien umieć również obsługiwać lampy – w ogromnym stopniu rzutuje to na atmosferę imprezy.