Co warto wiedzieć o druku plakatów?

22 sierpnia 2016

Mimo dostępności wielu technik reklamy interaktywnej, tradycyjne metody stale są bardzo skuteczne. Zwłaszcza w przypadku wydarzeń takich jak koncerty, gdzie plakaty są w stanie przyciągnąć wielu gości. To dlatego druk plakatów nadal szczyci się sporym zainteresowaniem, zaś żadna impreza nie potrafi obejść się bez promocji na murach. O czym jednak wiedzieć organizując akcję wykorzystującą afisze? Jak je projektować? Jakiej firmie zlecić ich druk? Gdzie je dystrybuować?

Nie tylko druk plakatów

Nim zlecimy któremuś specjaliście druk plakatów, warto oczywiście odpowiednio je opracować. Afisz powinien przyciągać uwagę potencjalnego uczestnika eventu, zatem jego stworzenie powinniśmy zostawić doświadczonemu grafikowi. Nie zapominajmy również, że uczestnik imprezy nie będzie dużo na niego zerkał – muszą więc pojawić się na nim wszystkie niezbędne dane, zaś jego stylistyka musi być prosta. Dopiero po zaprojektowaniu możemy poszukać przedsiębiorstwa proponującego druk plakatów. Nie sugerujmy się wyłącznie kosztami – zwróćmy również uwagę na jakość farby oraz wykorzystywanych papieru.

Druk plakatów oraz rozwieszanie

Dla powodzenia akcji promocyjnej istotny będzie nie tylko wydruk plakatów w dobrej drukarni , ale poza tym ich odpowiednia dystrybucja na mieście. Najlepiej stawiać na te ulice, na których spotkać można więcej ludzi – prościej dostrzegą wtedy dany plakat. Unikajmy jednak miejsc, w których zabroniono umieszczania ogłoszeń – zostaną prędko zdjęte, więc mniej osób poinformujemy o organizowanym wydarzeniu. Nie zapominajmy również o sankcjach finansowych, które możemy otrzymać za nieprzestrzeganie regulaminu.