Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

21 grudnia 2021

Druk 3D - więcej o ofercie na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana głównie do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich elementów, detali oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]