Filmowanie dronem – niezwykłe filmy nagrywane z wysokości

17 sierpnia 2016

Technika rozwija się bardzo szybko. Coś, co jeszcze jakiś czas temu było wzbudzającą ogromne emocje nowinką dzisiaj okazuje się być już prawdziwym reliktem, o którym tak naprawdę niewiele osób wspomina. Pośród nowości technicznych, które teraz cieszą się bardzo dużą popularnością oraz wzbudzają wielką ciekawość wymienić należy drony. Filmowanie dronem to bezsprzecznie prawdziwy hit w branży produkcji filmów, który ułatwia tworzenie przeróżnych nagrań charakteryzujących się wyjątkową jakością.

Filmowanie dronem – najróżniejsze filmy świetnej jakości

Drony to innowacyjne aparaty latające, których powszechność non stop wzrasta. Teraz z ich wykorzystaniem można rejestrować materiały filmowe w wysokiej jakości 4K oraz DullHD. Nagrywanie obrazu odbywa się z powietrza, a to gwarantuje niezwykle interesującą perspektywę ujęć. Drony stosowane są w rejestrowaniu filmów , które mają charakter reklamowy. Są niezbędne wówczas, kiedy chcemy zareklamować konkretny region. Z pomocą drona można wszak nagrać klipy, w których z lotu ptaka zaprezentowane zostaną najlepsze miejsca w danej części kraju. Tego rodzaju efektów nie zapewni tradycyjny aparat, który nagrywa obraz z poziomu oczu bądź ręki osoby obsługującej kamerę. Równocześnie użycie dronów generuje dużo mniejsze koszty niż zastosowanie helikoptera, z pokładu którego może pracować kamerzysta. Drony używane są też w branży budowlanej w czasie przygotowywania dokumentacji fotograficznej z placu budowy. Rewelacyjnie sprawdzają się w czasie relacjonowania różnorodnych imprez plenerowych: zarówno muzycznych, jak i eventów sportowych. Drony może zastosować także każdy, kto zamierza przygotować film na przykład ze rodzinnego przyjęcia w ogrodzie lub z wakacji. Taki nagranie stanie się bardzo dobrą pamiątką dla wszystkich członków rodziny.

Filmowanie dronem – czy stanie się przyszłością filmu?

Bez wątpienia zakres zastosowanie dronów będzie regularnie się rozszerzać. W konsekwencji będą one używane do nagrywania kolejnych materiałów o rozmaitym charakterze. Drony tuż po wynalezieniu używane były przez wojsko. Dzisiaj twórcy najróżniejszych filmów nie potrafią sobie nawet wyobrazić życia bez ich użycia.