Frezowanie CNC – kiedy warto wybrać?

17 października 2016

Frezowanie jest stawiane wśród najczęściej wybieranych rodzajów obróbki skrawaniem. Opierając się na użyciu specjalnych ostrzy umożliwia wykonanie najróżniejszych form. Frezowanie używane bywa do obróbki metalu, plastiku oraz płyt meblowych. Ten ostatni materiał jest często stosowany w branży meblarskiej, a frezowanie płyt MDF umożliwia usprawnienie produkcji mebli – zarówno modeli do samodzielnego złożenia, jak i już złożonych. Kiedy więc frezowanie drewna da najlepsze efekty? Czy warto je wybrać?

Frezowanie CNC – przykłady użycia

Dziś spotyka się niemal wyłącznie frezowanie CNC, czyli obsługiwane numerycznie. W ten sposób frezowane detale za każdym razem są precyzyjne, a cały proces przebiega znacznie sprawniej. Rzecz jasna frezowanie CNC stosowane bywa nie tylko w wytwórstwie mebli – usługę mają możliwość zlecić również ludzie zamierzający dopasować meble do swoich oczekiwań. Frezowanie CNC pozwala na wykonanie dziur w MDF, przez co można zamontować zlew czy baterię. Możliwe jest wycinanie drewna w każdy sposób, co z pewnością polubią miłośnicy niebanalnie zaprojektowanych mieszkań.

Koszty frezowania CNC

Frezowanie CNC, jak łatwo się domyślić, związane jest z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń. Poza tym potrzebne będą w tym celu odpowiednie kwalifikacje – a te mają tylko wykwalifikowani pracownicy. Z tych względów dobrze postąpimy powierzając tę pracę specjalistycznej firmie. Zwłaszcza, że frezowanie CNC nie generuje wysokich kosztów.