Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

9 maja 2017

Jeżeli chcesz zamówić badania psychologiczne Bielsko, zajrzyj na http://tinyurl.com/n897kcg

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących poruszające się po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i autobusów. W ich przypadku ważne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu przedstawiciele tych profesji w myśl prawa muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ich temat parę słów. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychologiczne kierowców – na czym się opierają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy ukończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Mają one formę rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na zadania na temat zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem przeprowadzane są testy na specjalnych maszynach, podczas których badana jest podzielność koncentracji, zdolność szybkiego reagowania, postrzeganie prędkości i widzenie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co ważne, powinniśmy pamiętać, że nie dla wszystkich ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one funkcjonują.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]