Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego

31 stycznia 2017

Rozwój osobisty jest obecnie niezwykle popularnym zagadnieniem. Ciągle powstają nowe kursy, których słuchacze mają możliwość rozwinąć kompetencje miękkie. Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego i dlaczego znajduje tak wielu zwolenników?

Szkolenie z rozwoju osobistego – kursy dedykowane szkoleniowcom

Tzw. kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, zarządzanie czasem czy elastyczność są bardzo cenione nie tylko na polu zawodowym, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one ogromne znaczenie – porównywalne ze zdolnościami twardymi, takimi jak obsługa urządzeń biurowych i prawo jazdy. Coraz częściej nawet przesądzają o awansie w pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób zapisuje się na kursy z rozwoju osobistego. Na rynku pojawiają się też kursy przeznaczone dla samych mentorów, które pomagają uzyskać merytoryczną wiedzę, a także zaświadczenie prestiżowych instytucji. W czasie szkoleń poruszane są zagadnienia takie jak proces grupowy i trening zadaniowy, co bardzo przydaje się w codziennej pracy trenera.

Szkolenie z rozwoju osobistego – gry grupowe i sesja z komentarzem

Profesjonalne zajęcia dla coachów gwarantują najlepsze przygotowanie do pełnienia tej profesji. Podczas szkolenia specjaliści wykorzystują zróżnicowane metody, tj. karty roli, metodę rządu czy gry grupowe, dzięki czemu praca słuchaczy przynosi zdecydowanie większe korzyści. Innowacyjne modele nauczania to gwarancja, że nauczysz się nie tylko rozwiązywania sporów, ale również zainspirujesz potencjalnych kursantów. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci także stworzyć unikatowy system pracy, który wypromuje Twoje usługi. Ogromną wartość ma także poszerzenie kontaktów w środowisku innych coachów. Po szkoleniu otrzymasz pełen zestaw materiałów trenerskich, który na pewno przyda się w praktyce.