Jakie mieszkania do wynajęcia w Krakowie najchętniej wybieramy?

10 czerwca 2016

Trafionym pomysłem dla szukających lokum jest oczywiście kupno lokalu, jednak nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Oprócz tego spora liczba szukających po prostu nie potrzebuje kupować swojego lokum – dla przeprowadzających się do Krakowa jedynie do pracy czy na studia bardziej opłacalnym wyjściem będzie niewątpliwie wynajęcie. W Krakowie dostępnych jest mnóstwo mieszkań do wynajęcia – obok domów wolnostojących czy luksusowych apartamentów, znajdziemy również pokoje, a te będą dobrym rozwiązaniem dla studentów z niezbyt zasobnym budżetem.

Jak dużo kosztują mieszkania do wynajęcia w Krakowie?

Ceny wynajęcia mieszkań w Krakowie są naprawdę zróżnicowane. Najtańsze są rzecz jasna pokoje w mieszkaniach przeznaczonych dla studentów – nietrudno jest wyszukać anonse w granicach 300-400 PLN. Mieszkania do wynajęcia w Krakowie o przeciętnym metrażu – około 30 metrów – można znaleźć nawet za nieco więcej niż tysiąc zł na miesiąc. Ceny zależą oczywiście od lokalizacji – na przykład w obrębie Rynku Głównego zapłacimy nawet siedem razy więcej.

Niezbyt kosztowne mieszkania do wynajęcia w Krakowie

Do opisanych opłat dołączyć należy także opłatę naliczaną przez biuro nieruchomości. Jednak można tego uniknąć. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę ominposrednika.pl i tak wyszukać ciekawe dla nas anonse. Warto dodać, iż portal ten to poza tym najlepsze rozwiązanie dla właścicieli lokali na wynajem, ponieważ dzięki niemu mają szansę także skorzystać z wielu dodatkowych narzędzi dla nich przeznaczonych.