Jakie usługi oferuje projektant wnętrz?

12 stycznia 2020

Chcesz poznać więcej szczegółów o aranżacji wnętrz Kraków? Zajrzyj na https://joannaklusak.com/oferta/

Sposób, w jaki prezentują się miejsca, w których przebywamy, ma duży wpływ na nasz nastrój. Warto zatem zatroszczyć się o to, aby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Projektowanie wnętrz zdaje się nie być skomplikowane, jednak najczęściej okazuje się, że aby wykonać je idealnie, konieczne są konkretne umiejętności. Stawka jest znaczna – chodzi przecież o codzienne dobre samopoczucie w domu, w którym przyjdzie nam spędzić kilka lub nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowe projektowanie

Powierzając projektowanie wnętrz architektowi dostajemy pomoc profesjonalisty na wszelkich etapach projektowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Przygotowane przez niego projekty mieszkań będą w pełni funkcjonalne i ergonomiczne. To wyjątkowo ważne, bowiem optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga znacznej wiedzy, którą można zdobyć tylko w trakcie studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach indywidualnego zlecenia przygotowywane są zazwyczaj trzy projekty wnętrz – budowlany, wykonawczy i koncepcyjny.

Nie tylko projektowanie i wykończenie wnętrz – pozostałe usługi

Pomoc architekta wnętrz częstokroć nie kończy się tylko na przygotowaniu projektów. Żeby jego propozycje zostały urzeczywistnione, zwykle niezbędny jest też nadzór autorski, polegający na samodzielnym zakupieniu materiałów (ewentualnie ich wytypowaniu w sklepach) oraz nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Poza przygotowaniem projektów wnętrz, architekt zapewnia też pomoc przy wyborze nieruchomości, w kompetentny sposób oceniając potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego domu lub mieszkania.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]