Jakiej firmie powierzyć holowanie ciężarówek?

13 stycznia 2017

Również najbardziej ostrożna podróż nie zagwarantuje nam tego, że do celu dojedziemy bez najmniejszych przeszkód. Szczególnie, iż nawet najlepiej serwisowany samochód w niektórych sytuacjach potrafi po prostu się uszkodzić. Nawet jeśli właściciele zwykłych aut nie powinni mieć wówczas poważnych problemów (jeżeli wszak nie będą w stanie wezwać pomocy drogowej, prawdopodobnie weźmie ich któryś z kierowców z działającym samochodem), to w razie usterki ciężarówki te potrafią okazać się naprawdę poważne. Dobrze więc wcześniej znaleźć zaufaną ekipę oferującą holowanie ciężarówek i zatroszczyć się o to, aby jej numer zawsze znajdował się w kabinie auta.

Holowanie ciężarówek na Rzeszowszczyźnie

Najistotniejsze oczywiście będzie to, na jakim terenie dana firma świadczy swoje usługi. Większość ciężarówek kursuje najczęściej na ustalonych trasach – powinniśmy więc znaleźć firmę, mającą w ofercie holowanie ciężarówek na terenie, gdzie auta często się znajdują – na przykład, jeśli działamy w szczególności na terenie takich miast jak Brzozów lub Sanok, postawmy na ofertę skupiającą się na Podkarpaciu. Rzecz jasna czasem potrzebna okaże się pomoc na szerszym terenie – wtedy należy wybrać ekipę funkcjonującą w całym kraju.

Holowanie ciężarówek – jak zapłacić niższe sumy?

Bardzo pomocną usługą okazuje się udostępnienie własnego parkingu – auto może tam postać aż do czasu naprawy. Firmy oferujące holowanie ciężarówek czasem współpracują też z Policją, co w w znacznej mierze rzutuje na łatwość załatwienia wszystkich formalności związanych z wypadkiem. Przy poszukiwaniach pomocy drogowej warto także dowiedzieć się, czy jej oferta dostępna jest w ramach assistance danego ubezpieczyciela – pozwoli to na zmniejszenie cen holowania ciężarówek i potrzebnych wtedy napraw auta.