Kiedy zakładanie trawników zlecić specjalistom?

30 listopada 2016

Założenie trawnika w ogródku nie przysporzy nam większych trudności – także, jeśli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się wystarczające. Problemy z pewnością powstaną niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni i zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. przed ogólnodostępnymi obiektami, w pobliżu placówek dydaktycznych lub na placach miast. Takie trawniki powinny wszak uporać się z nawet naprawdę nasilonym użytkowaniem i doskonale się prezentować. Zakładanie trawników warto więc zlecić specjalistom i otrzymać pewność, iż efekty okażą się zadowalające. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze firmy świadczącej tego typu usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują różne rodzaje traw – z rolki lub wysiewu. Oba posiadają swoje wady i zalety. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na skarpach) oraz natychmiastowo zauważalne efekty, jak również odporność na wilgoć i chłód. Trawniki z nasion będą z kolei znacznie mniej kosztowne od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do stosowania na sporych powierzchniach) oraz wymagają mniej angażującej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć fachowców?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (na przykład koparek lub siewników) oraz materiałów. Z tego powodu zanim wybierzemy ofertę konkretnej ekipy, staranie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie sprawdźmy, jakim sprzętem posługują się jej specjaliści i czy posiadają wystarczające umiejętności. Dobrym wyjściem okaże się też znalezienie komentarzy na temat przedsiębiorstwa w internecie – być może ustrzeżemy się dzięki temu niemiłych pomyłek.