Kilka słów o statuetkach pamiątkowych

23 stycznia 2021

Ranga rozmaitych wyróżnień i plebiscytów zależy od wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest np. to, jakie odznaczenie dostaje uhonorowana nimi osoba. Jako wspaniały przykład mogą tu posłużyć statuetki przekazywane laureatom rozmaitych wyróżnień z dziedziny kultury. Każdy doskonale zna wygląd Fryderyka bądź Grammy. Równie doceniane są nagrody dla sportowców – na przykład medale olimpijskie lub Puchar Europy. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszystkich imprez sportowych oraz kulturalnych chcący, żeby te jednocześnie dynamicznie się rozwijały i błyskawicznie wypracowały swoją reputację. Szczególnie, iż zlecenie wykonania unikatowych statuetek pamiątkowych jest dziś niezmiernie proste.

Statuetki pamiątkowe – wyróżnienia znane od kilku stuleci p.n.e.

Statuetki jako forma nagrody przyznawanej uzdolnionym osobistościom zwyciężającym w przeróżnych konkursach malarskich czy też zawodach sportowych znane były już w Starożytności. Szerokim uznaniem cieszyły się naturalnie w starożytnej Grecji, a później w czerpiącym z jej dziedzictwa Cesarstwie Rzymskim. W późniejszych stuleciach ich ranga zauważalnie zmalała, aby odrodzić się w XIX wieku. W dzisiejszych czasach medale, puchary oraz statuetki tworzą dość ważną część kultury nieomal każdego społeczeństwa, a mnóstwo z nich ma wagę międzynarodową – tu jako przykład wypada podać między innymi Medale Noblowskie wręczane co roku uznanym literatom, aktywistom społecznym oraz badaczom, jak również statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za osiągnięcia w dziedzinie filmu.

Statuetki okolicznościowe – w jaki sposób zamówić?

Wykonanie wszelkiego rodzaju statuetek okolicznościowych można przeważnie zlecić rzeźbiarzom bądź – jeśli interesują nas w głównej mierze statuetki metalowe i dysponujemy już przygotowanym szkicem – u zawodowców parających się odlewnictwem. Typów statuetek okolicznościowych jest dużo, jednakże największym zainteresowaniem cieszą się figurki z brązu. W rzeczy samej nie bez powodu – ich produkcja jest względnie tania, a zarazem wyglądają one wspaniale, co znacznie zwiększa rangę różnego rodzaju konkursów czy zawodów sportowych.