Komu powierzyć projektowanie wnętrz?

25 grudnia 2016

Jak ustawić własne lokum, aby było komfortowe oraz urządzone z doskonałym wyczuciem smaku? To pytanie zaskakująco często stawiają sobie ludzi, którzy stają przed potrzebą zaaranżowania mieszkania czy domu. Na pewno liczni, którzy mają z tym jakieś trudności, nie mniej często stawiają pytanie: czy zdać się na usługi świadczone przez projektantów wnętrz?

Projektowanie wnętrz – samemu czy z architektem?

W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się niezwykle szeroka oferta mebli oraz materiałów używanych do prac dekoracyjnych. Wydawać by się mogło, że aranżacja mieszkania jest niezwykle prosta. Okazuje się jednak, że niemało ludzi ma z tym niemały problem. Nie ma się więc co dziwić, że zapotrzebowanie na usługi , które oferowane są przez architektów wnętrz jest wielkie. Ze wsparcia architekta można skorzystać przede wszystkim wówczas, gdy nasze lokum ma oryginalne kształty. Wiedza, którą dysponuje ten specjalista pozwoli mu wyczarować wnętrze bardzo wygodne. Projektant wnętrz jest także naprawdę kompetentną osobą do tego, aby zaproponować nam modyfikacje w układzie ścian. Dzięki temu nawet najmniej funkcjonalne mieszkanie można przeobrazić w przytulne wnętrze.

Projektowanie wnętrz – co można zlecić architektowi?

Zakres prac, które możemy zlecić temu specjaliście jest bardzo szeroki. Zależy to rzecz jasna od naszych możliwości finansowych, ale także od posiadanych przez nas oczekiwań. Solidny architekt musi kierować się przy tworzeniu projektu wytycznymi ze strony posiadacza mieszkania. Wspólnie więc trzeba zastanowić się, jakiego typu meble będą dobrze wyglądały w danym pomieszczeniu, jakie elementy o charakterze dekoracyjnym powinny się w nim znaleźć lub jakie światło korzystnie wpłynie na klimat domu. Solidni projektanci wnętrz nie poprzestają dzisiaj tylko na przedstawieniu zamawiającym szkiców zmian. Znaczna większość nie przenosi już swoich propozycji na papier, ale przygotowuje je w profesjonalnych programach graficznych. Na skutek tego klienci mogą zapoznać się z projektem naocznie. Wizualizacja 2D jest obecnie standardem – projektant realizuje dalej swoją pracę wyłącznie po akceptacji aranżacji przez klienta.