Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

27 kwietnia 2020

Przebudowa lub budowa domu, remont mieszkania, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.