Leasing samochodu – poradnik

17 lipca 2016

Leasing samochodu jest mechanizmem bardzo często wykorzystywanym przez rozwijające się przedsiębiorstwa. Tego typu procedura powoduje, że mamy możliwość zagwarantować załodze nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarowe. Zweryfikujmy zatem czym jest leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak popularny.

Leasing samochodu – sfinansuj flotę pojazdów

Leasing polega na odpłatnym użyczeniu auta przez określony czas, a jego kluczowe reguły omawia polskie prawo. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie między innymi formą rozliczania podatków. Taka forma finansowania samochodów służbowych jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż kupno, nie wymaga wkładu własnego, a flota pojazdów nie zalicza się do środków trwałych. To rozwiązanie sprawia, że możemy zagwarantować podwładnym samochody potrzebne do przewozu towarów, jeżdżenia do klientów oraz bezpiecznego transportu.

Leasing samochodu przejrzyste formalności

Koniec z samodzielnym opłacaniem floty oraz braniem wieloletnich kredytów – leasing samochodów jest remedium na nasze kłopoty. To narzędzie wprost stworzone dla mikro- firm, które nie osiągają jeszcze wysokich dochodów. Procedury są klarowne, a bank nie prześwietla naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na kompleksową pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.