Makijaż ślubny – uzupełnienie sukni

6 września 2016

Ślub to wyjątkowa uroczystość. Nic więc zaskakującego, iż przyszli małżonkowie starają się, aby jego inscenizacja również była wyjątkowa. Poza ozdobami kościoła oraz sali biesiadnej istotne jest rzecz jasna również to, jak wyglądają nowożeńcy. O ile panowie mają dość proste zadanie – muszą tylko znaleźć odpowiednio skrojony elegancki strój, to kobiety muszą przygotować się na większy wysiłek. Nie licząc kreacji, bardzo ważny okaże się makijaż ślubny – w ogromnej mierze rzutuje on na postrzeganie panny młodej. Nałożenie odpowiedniego makijażu ślubnego nie będzie jednak proste – dlatego warto powierzyć je doświadczonej wizażystce. Jak zatem musi wyglądać makijaż ślubny? Jak wybrać wizażystkę, która go zrobi?

Dobry makijaż ślubny

Jak łatwo stwierdzić, najistotniejsze jest to, żeby makijaż dopasowany był do urody panny młodej oraz jej kreacji. Powinien też być profesjonalnie zrobiony, gdyż wszelkie błędy na pewno będą widoczne na zdjęciach, a to spowoduje, że później niechętnie będziemy do nich zaglądać. Kolejną istotną zaletą jest oczywiście wytrzymałość makijażu ślubnego. Pamiętajmy, iż ślub i przyjęcie trwają wiele godzin, zaś intensywna zabawa potrafi sprawić, że make-up się rozmyje – z tego powodu do jego wykonania muszą być wykorzystane wyłączne kosmetyki wysokiej jakości.

Jak wybrać wizażystkę do makijażu ślubnego?

Nie sposób również nie wspomnieć o tym, iż niektóre produkty mogą spowodować alergię. Dlatego bardzo ważne będzie to, aby poza umiejętnościami, wizażystka miała też wiedzę, która umożliwia ustrzeżenie się takich niemiłych niespodzianek. Słusznie postąpimy wybierając usługi wizażystki rekomendowanej przez znajomą, która ma ślub za sobą. W pozostałych wypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wejście do internetu oraz wyszukanie strony kosmetyczki – pamiętajmy też, aby sprawdzić galerię uprzednio wykonanych zleceń wybranej wizażystki.